Läsordning 2018-2019*

*ändringar är möjliga

Måndag

Sportsgym
danslärare: Solveig Ekholm
16.00–17.30 balett 4, teknik, 10–14 år
17.30–18.45 balett 1, 7–9 år
18.45–20.15 balett 7, teknik, över 12 år

Paraistenseudun koulu
danslärare: Nadja Ekholm
16.00–17.30 balett 3, 8–12 år
17.30–18.30 Blåbär, dansens grunder 2, 6–9 år
18.30–20.00 balett 5, 10–14 år

Tisdag

Sportsgym, sal 1
danslärare: Solveig Ekholm
16:00–17.30 baletti2–3, teknik, 8–12 år
17:30–18.30 Hallon, dansens grunder 1, 6–7 år
18:30–20.00 nutida dans 2, teknik, 8–15 år

Sportsgym, sali 2
danslärare: Katariina Gonzalez
16.15–17.30 balett 1–2, teknik, 8–11 år
17.30–18.15 Tranbär, barndans 4–5 år
18.15–19.45 balett 6–8, 12–15 år
19.15–20.45 nutida dans 6, 12–15 år

Paraistenseudun koulu
danslärare: Janika Tuunainen
18.00–18.45 Smultron, barndans, 4–6 år
18.45–20.15 vuxenbalett

Onsdag

Paraistenseudun koulu
danslärare: Evgenij Kostuyukov
16.00–17.15 street dans, fortsättning, 10–13 år
17.15–18.00 street dans, 5–6 år
18.00–19.00 street dans, 7–9 år

Rehtis
danslärare: Nadja Ekholm
17.00–18.15 Stjärnor, rytmisk gymnastik, 6–9 år
18.00–19.30 Strass, rytmisk gymnastik, 9–11 år
19.15–20.45 Glitter, rytmisk gymnastik, över 12 år

Hembygdsgården, Nagu
danslärare: Solveig Ekholm
17.15–18.00 barndans, 4–6 år
18.00–19.00 dansens grunder 1, 6–8 år
18.15–19.30 Rubiner, baletti, nutida, street 1, 9–10 år
19.15–20.30 Vaniljsås, balett, nutida, street 2, 11–15 år

Sportsgym
danslärare: Nina Andström
16.00–17.15 nutida dans 1–2, 7–10 år
17.15–18.30 jazz 5, 11–14 år
18.30–19.45 nutida dans 3, 9–12 år
19.45–20.45 show dans, vuxna

Torsdag

Pif-Center
danslärare: Solveig/Nadja Ekholm
17.00–18.15 Paljetter, rytmisk gymnastik, 9–11 år
17.30–19.00 rytmisk gymnastik 2. gången, 9–13 år

Platsen klarnar senare
danslärare: Solveig/Nadja Ekholm
19.15–20.45 balett 7, över 12 år

Sportsgym
danslärare: Nina Andström
16.00–17.15 hip-hop & show dans 13–15 år
17.15–18.45 jazz 3, teknik, 10–15 år
18.45–20.00 hip-hop & show dans, 9–13 år

Fredag

Paraistenseudun koulu
danslärare: Hanna-Riikka Nordman
16.15–17.30 showdans, fortsättningsgrupp, över 15 år
17.30–19.00 nutida dans 5, teknik, 12–15 år

Söndag

Sportsgym
danslärare: Solveig Ekholm
15.30–17.00 tävlingsgrupper
17.00–17.45 nutida dans 4, solon, 11 år
17.00–18.30 balett 4, 10–15 år
18.30–19.15 balettivariationer
19.15–20.30 balett 7, över 12 år